Po roku je tu znova príležitosť pre každého šípkara splniť si svoj sen a dostať sa do PDC. V PDC Q-School sa budú znova rozdávať PDC Tour karty, ktoré umožnia hráčovi nastupovať v najprestížnejšej šípkarskej organizácií, ktorá v budúcom roku prerozdelí na prémiách 14 miliónov libier.

PDC Q-School je miesto, ktoré môže zo dňa na deň obrátiť váš život na ruby. V prípade úspechu totiž získate právo štartovať na najpopulárnejšom šípkarskom okruhu a zdieľať pódium s najväčšími svetovými hviezdami.

Názov môže trocha zavádzať, no v PDC Q-School nejde o to, aby ste sa niečo naučili, ale práve naopak. Predviesť musíte, čo najviac zo svojho umenia a predčiť tak stovky vašich konkurentov, ktorý na toto miesto prišli s rovnakým cieľom.

Ako býva zvykom, PDC Q-School sa skladá zo štyroch kvalifikačných turnajov, ktoré sa hrajú počas štyroch hracích dní. PDC Tour kartu získajú víťazi resp. finalisti jednotlivých turnajov a postupujúci z rebríčka PDC Q-School Order of Merit, ktorý bude vytvorený z výsledkov počas celého trvania podujatia.

Aj v tomto roku bude PDC Q-School znova rozdelená na európsku a britskú časť. Česi a Slováci posielajú svoje prihlášky do európskej Q-School, ktorá sa opäť odohrá v Halle 39 v nemeckom Hildesheime.

Jedným z rozdielov však bude, že obe „školy“ sa konajú v rozdielnych termínoch. Európska Q-School sa uskutoční v termíne od 3. do 6. januára. V britskej Q-School sa hráči stretnú v anglickom Wigane od 17. do 20. januára.

V minulom roku sa v PDC Q-School predstavil Slovák Peter Martin a českí hráči František Humpula, Karel Sedláček, Michal Šmejda a David Rosí. Najbližšie k zisku PDC Tour karty mal František Humpula, ktorý v druhý hrací deň prehral až vo finále turnaja proti Holanďanovi Mariovi Robbemu.

PDC spustila nový hráčsky portál

Do PDC Q-School je možné sa zaregistrovať cez nový hráčsky portál, ktorý PDC pri tejto príležitosti spustila. Po vytvorení účtu nasleduje verifikácia zo strany PDC, ktorá môže trvať 48 hodín a o vybavení budete upovedomení emailom.

Registračný poplatok do PDC Q-School je 450 libier, vrátane 50 libier, ktoré idú DRA (Darts Regulation Authority). Prihlásiť sa nie je možné na konkrétny hrací deň, ale iba na celé trvanie Q-School. Zároveň však pre účasť nie je nutné sa zúčastniť všetkých štyroch hracích dní.

Registrácia bude ukončená 1. januára 2019 o 15:00.

Počet kariet je limitovaný

PDC Tour kartu drží celkovo iba 128 hráčov. Najlepších 64 hráčov rebríčka PDC Order of Merit po majstrovstvách sveta si jej platnosť predĺži automaticky. Ďalší hráči ju držia na základe dvojročnej platnosti, či vďaka zisku v Challenge Tour a Development Tour. Celkový počet PDC Tour kariet, o ktoré sa bude tento rok bojovať bude známe po World Darts Championship 2019.

Pre súťažiacich v britskej Q-School bude určených 8 kariet (získajú finalisti turnaja), „Európania“ majú isté 4 karty (získajú víťazi turnajov). Zvyšné karty, ktoré budú dostupné budú percentuálne rozdelené medzi obe školy podľa počtu účastníkov.

O účasť v PDC Q-School bude v tomto roku obrovský záujem. AKo je známe, organizácia BDO zrušila sankcie, ktoré pre jej hráčov po účasti v týchto turnajoch plynuli a tak každý z tejto organizácie, ktorý si PDC Tour kartu nevybojuje sa môže do BDO bez postihu vrátiť. Predtým platil polročný zákaz štartu na turnajoch pod hlavičkou BDO.

Z účasti plynú výhody

Vďaka účasti v PDC Q-School získajú hráči viaceré výhody a to aj napriek tomu, že si počas štyroch dní nevybojujú PDC Tour kartu. Každý z účastníkov sa automaticky stáva „Associate Member“, čo je jedno z foriem členstva v hráčskej asociácií PDPA.

To umožňuje hráčovi štartovať na všetkých 13 Východoeurópskych kvalifikáciách na PDC European bez nutnosti platiť štartovné. Hráči, ktorí sa PDC Q-School nezúčastnia budú môcť v budúcom roku hrať iba na maximálne dvoch Východoeurópskych kvalifikáciách na PDC European Tour.

Účastníci PDC Q-School, aj v prípade, že sa im nepodarí zvíťaziť, získajú oprávnenie  štartovať v PDC Unicorn Challenge Tour 2019. V nej si v tejto sezóne zahrali František Humpula a Peter Martin.

Ubytovanie

V prípade záujmu o ubytovanie sa môžete do 17. decembra 2018 obrátiť emailom na  hotel@pdc-europe.tv.

Európska PDC Q-School 2019

Termín: 03. – 06. Január 2019
Hracie miesto: Halle 39, Schinkelstraße 7, 31137 Hildesheim
Registračný poplatok: 450 libier
Koniec registrácií: 01. Január 2019 o 15:00

 

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom PDC Q-School, môžete využiť  náš email info@iam180.sk, alebo nám napísať správu cez náš FB profil. Kontaktovať tiež môžete emailom športového riaditeľa PDC Europe carsten.arlt@pdc-europe.tv.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.