PDC World Darts Championship 2019 sa nezadržateľne blíži. Celkovo 28 herných session je rozdelených do 16 hracích dní. Prinášame vám kompletný program najočakávanejšieho šípkarského podujatia roka, aby ste nezmeškali žiaden zápas.

Súboje v Alexandra Palace odštartujú vo štvrtok 13. decembra. Dotácia turnaja je rekordných 2,5 milióna libier a nového držiteľa trofeje Sida Wadella spoznáme 1. januára 2019.

V prvom kole turnaja sa predstaví 32 hráčov postupujúcich z rebríčka PDC Pro Tour Order of Merit, ktorých súpermi bude 32 medzinárodných kvalifikantov. Víťazi sa v druhom kole stretnú s nasadenou 32. hráčov z rebríčka PDC Order of Merit.

Titul obhajuje Angličan Rob Cross, ktorý vlani zdolal vo finále legendárneho Phila Taylora 7:2. Na turnaji uvidíme aj dve ženy, Lisu Ashton a Anastasiu Dobromyslovu, ktoré si miestenky zabezpečili v ženských kvalifikáciách.

Nás však môže tešiť, že sa po dlhých rokoch predstaví v Alexandra Palace český reprezentant. Účasť Miloslava Navrátila z PDC World Darts Championship 2008 napadobní v súboji prvého kola proti Keeaganovi Brownovi Karel Sedláček.

PDC World Darts Championship 2019 budete môcť sledovať v priamom prenose na Nova Sport 2 a VOYO.

Program PDC World Darts Championship 2019

Štvrtok 13. december

Večerná session (20:00)
Jeffrey de Zwaan 3-0 Nitin Kumar (R1)
Martin Schindler 2-3 Cody Harris (R1)
Jan Dekker 3-1 Lisa Ashton (R1)
Rob Cross 3-1 Jeffrey de Zwaan (R2)

Piatok 14. december

Popoludňajšia session (13:30)
Michael Barnard 3-2 Jose De Sousa (R1)
Alan Tabern 3-2 Raymond Smith (R1)
Paul Nicholson 0-3 Kevin Burness (R1)
Jamie Lewis 3-2 Cody Harris (R2)

Večerná session (20:00)
Danny Noppert 3-0 Royden Lam (R1)
Simon Stevenson 0-3 Ted Evetts (R1)
Chris Dobey 3-0 Boris Koltsov (R1)
Gary Anderson 3-1 Kevin Burness (R2)

Sobota 15. december

Popoludňajšia session (13:30)
Richard North 3-2 Robert Marijanovic (R1)
Mickey Mansell 1-3 Jim Long (R1)
Josh Payne 3-2 Jeff Smith (R1)
Max Hopp 3-0 Danny Noppert (R2)

Večerná session (20:00)
Toni Alcinas 3-0 Craig Ross (R1)
Ryan Searle 3-0 Stephen Burton (R1)
Keegan Brown 3-0 Karel Sedlacek (R1)
Michael van Gerwen 3-1 Alan Tabern (R2)

Nedeľa 16. december

Popoludňajšia session (13:30)
Gabriel Clemens 3-0 Aden Kirk (R1)
William O’Connor 3-0 Yordi Meeuwisse (R1)
Brendan Dolan 3-0 Yuanjun Liu (R1)
Dave Chisnall 3-2 Josh Payne (R2)

Večerná session (20:00)
Luke Humphries 3-0 Adam Hunt (R1)
Matthew Edgar 1-3 Darius Labanauskas (R1)
Ross Smith 3-1 Paul Lim (R1)
Peter Wright 1-3 Toni Alcinas (R2)

Pondelok 17. december 

Večerná session (20:00)
Vincent van der Voort 3-1 Lourence Ilagan (R1)
Wayne Jones 2-3 Devon Petersen (R1)
Ryan Joyce 3-0 Anastasia Dobromyslova (R1)
Raymond van Barneveld 2-3 Darius Labanauskas (R2)

Utorok 18. december

Popoludňajšia session (13:30)
Robert Thornton 1-3 Daniel Larsson (R1)
Ricky Evans 1-3 Rowby-John Rodriguez (R1)
Krzysztof Ratajski 2-3 Seigo Asada (R1)
Darren Webster 0-3 Vincent van der Voort (R2)

Večerná session (20:00)
Steve Lennon 3-0 James Bailey (R1)
Ron Meulenkamp 3-2 Diogo Portela (R1)
Dimitri Van den Bergh 3-0 Chuck Puleo (R1)
Daryl Gurney 3-0 Ross Smith (R2)

Streda 19. december

Popoludňajšia session (13:30)
Nathan Aspinall 3-0 Geert Nentjes (R1)
Jeffrey de Graaf 2-3 Noel Malicdem (R1)
Joe Cullen 0-3 Brendan Dolan (R2)
Kim Huybrechts 3-0 Daniel Larsson (R2)

Večerná session (20:00)
James Wilson 2-3 William O’Connor (R2)
Simon Whitlock 0-3 Ryan Joyce (R2)
Michael Smith 3-1 Ron Meulenkamp (R2)
James Wade 3-2 Seigo Asada (R2)

Štvrtok 20. december

2. kolo

Popoludňajšia session (13:30)
Jermaine Wattimena 3-0 Michael Barnard
Alan Norris 3-2 Steve Lennon
Stephen Bunting 1-3 Luke Humphries
Steve Beaton 0-3 Chris Dobey

Večerná session (20:00)
Cristo Reyes 3-2 Rowby-John Rodriguez
Mervyn King 3-2 Jan Dekker
Adrian Lewis 3-0 Ted Evetts
Mensur Suljovic 1-3 Ryan Searle

Piatok 21. december

2. kolo

Popoludňajšia session (13:30)
Benito van de Pas 3-2 Jim Long
John Henderson 3-2 Gabriel Clemens
Steve West 3-1 Richard North
Kyle Anderson 3-1 Noel Malicdem

Večerná session (20:00)
Ian White 2-3 Devon Petersen
Jelle Klaasen 1-3 Keegan Brown
Gerwyn Price 2-3 Nathan Aspinall
Jonny Clayton 1-3 Dimitri van den Bergh

Sobota 22. december

3. kolo

Popoludňajšia session (13:30)
Ryan Joyce 4-3 Alan Norris
Dave Chisnall 4-0 Kim Huybrechts
Daryl Gurney 3-4 Jamie Lewis

Večerná session (20:00)
Ryan Searle 4-1 William O’Connor
Gary Anderson 4-3 Jermaine Wattimena
Michael van Gerwen 4-1 Max Hopp

Nedeľa 23. december

3. kolo

Popoludňajšia session (13:30)
Vincent van der Voort 3-4 Chris Dobey
Brendan Dolan 4-2 Mervyn King
James Wade 4-3 Keegan Brown

Večerná session (20:00)
Adrian Lewis 4-0 Darius Labanauskas
Nathan Aspinall 4-1 Kyle Anderson
Rob Cross 4-0 Cristo Reyes

Štvrtok 27. december 

Popoludňajšia session (13:30)
Devon Petersen 4-2 Steve West (R3)
Dimitri van den Bergh 1-4 Luke Humphries (R3)
Michael Smith 4-2 John Henderson (R3)

Večerná session (20:00)
Toni Alcinas 2-4 Benito van de Pas (R3)
Gary Anderson 4-3 Chris Dobey (R4)
Michael van Gerwen 4-1 Adrian Lewis (R4)

Piatok 28. december

4. kolo

Popoludňajšia session (13:30)
Nathan Aspinall 4-3 Devon Petersen
Benito van de Pas 1-4 Brendan Dolan
Ryan Joyce 4-3 James Wade

Večerná session (20:00)
Ryan Searle 1-4 Michael Smith
Jamie Lewis 0-4 Dave Chisnall
Rob Cross 2-4 Luke Humphries

Sobota 29. december

Štvrťfinále

Popoludňajšia session (13:30)
Nathan Aspinall v Brendan Dolan
Dave Chisnall v Gary Anderson

Večerná session (20:00)
Luke Humphries v Michael Smith
Michael van Gerwen v Ryan Joyce

Nedeľa 30. december

Večerná session (20:00)
2 x Semifinále

Utorok 1. január

Večerná session (20:00)
Finále

Formát turnaja
Hrá sa na sety
1. kolo – BO5 (bez tajbrejku)
2. kolo – BO5
3. kolo – BO7
4. kolo – BO7
štvrťfinále – BO9
Semifinále – BO11
Finále – BO13

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.