Krzysztof Ratajski zavŕšil neuveriteľný víkend v Barnsley ďalším turnajovým víťazstvom. Tentoraz rozhodol o svojom triumfe finálovým víťazstvom nad Adrianom Lewisom v pomere 6:4.

“Poľský orol” dokazuje, že je pred blížiacim sa koncom roka vo vynikajúcej forme. Počas víkendu v Barnsley dokázal zvíťaziť v oboch záverečných turnajoch série Players Championship.

Tieto víťazstvá ho razom katapultovali medzi Top 64 hráčov rebríčka Order of Merit. Poľský hráč si zároveň vybojoval aj miesto na turnaji Players Championship Finals. Napriek štyrom účastiam z celkovo 22 podujatí bude v Butlin´s Minehead figurovať dokonca medzi nasadenými hráčmi.

Podľa neoficiálneho Elo ranking systému je Ratajski aktuálne dokonca 9 najlepším hráčom sveta. Tento systém sa používa najmä v šachu, no vídať ho aj v ďalších športoch, ako futbal, basketbal, či baseball a hodnotí aktuálnu formu hráčov.

“Poľský orol” sa zároveň nachádza priebežne aj medzi hráčmi, ktorí si zahrajú na prestížnom Grand Slam of Darts. Ratajski mal paradoxne hájiť vo Wolverhamptone farby BDO, ako víťaz minuloročného World Masters. Keďže sa však rozhodol spojiť svoju ďalšiu kariéru s PDC o svoje miesto prišiel.

Ratajski v nedeľnom finále zdolal po ďalšom výbornom výkone bývalého dvojnásobného majstra sveta Adrian Lewisa. “Jackpot” pritom predvádzal veľmi dobré šípky. Víťaz Czech Open z roku 2009 Ratajski však Angličana potrestal pri každej príležitosti, ktorá sa mu vyskytla. Poliak dosiahol víťazný priemer 96,5 a jeho zatváranie bolo na úrovni 55%.

“Nenachádzam slov. Stále tomu nemôžem uveriť. Neviem, ako som to dokázal. Ak sa dostanem na Grand Slam of Darts, bude to niečo neuveriteľné,” povedal šťastný Ratajski.

41-ročný borec predtým prešiel turnajom cez Camerona Menziesa, Zorana Lerchbachera, Terryho Templa, Daryla Gurneyho, Michaela Smitha a v semifinále vyradil dovtedy výborne hrajúceho Kyla Andersona. Práve Anderson dosiahol v nedeľu v Barnsley dva najvyššie priemery (113 a 108,7).

Players Championship 22

L16
James Wilson 6-5 Gabriel Clemens
Luke Humphries 6-1 Chris Dobey
Adrian Lewis 6-3 Jamie Bain
James Wade 6-4 Ricky Evans
Michael Smith 6-3 Steve Beaton
Krzysztof Ratajski 6-4 Daryl Gurney
Mensur Suljovic 6-1 Kevin Painter
Kyle Anderson 6-0 Jermaine Wattimena

Štvrtfinále
Luke Humphries 6-5 James Wilson
Adrian Lewis 6-4 James Wade
Krzysztof Ratajski 6-4 Michael Smith
Kyle Anderson 6-4 Mensur Suljovic

Semifiniále
Adrian Lewis 6-3 Luke Humphries
Krzysztof Ratajski 6-4 Kyle Anderson

Finále
Krzysztof Ratajski 6-4 Adrian Lewis

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.