Karel Sedláček bol blízko ďalšieho úspechu. Vo finále dnešnej druhej kvalifikácie, ktorej víťaz sa kvalifikoval na European Darts Trophy v Göttingene podľahol až vo finále poľskej hviezde Krzysztofovi Ratajskemu 4:6.

Víkend v znamení šípok vyvrcholil dnes v pražskom Klub Ajeto záverečnými dvomi kvalifikáciami na posledné podujatia PDC European Tour.

Dnešné kvalifikácie z pohľadu českých hráčov kopírovali tie včerajšie. V úvodnej, v ktorej sa súperilo o účasť na turnaji v nemeckej Riese sa domácim borcom príliš nedarilo.

Do štvrťfinále sa podarilo dostať iba Karlovi Sedláčkovi a Michalovi Šmejdovi. Do ďalšieho kola ich už však nepustili poľskí zástupcovia. Držiteľ Pro Tour karty Tytus Kanik zdolal Michala Šmejdu 6:1 a Karel Sedláček sa musel skloniť po prehre 2:6 pred Krzysztofom Ratajskim.

Semifinále kvalifikačného turnaja dalo dokopy maďarsko-poľské dvojice. Patrik Kovács si zmeral sily s Tytusom Kanikom a na Gergelyho Lakatosa čakal “Poľský orol” Ratajski.

Semifinále dopadlo lepšie pre maďarských hráčov, ktorí si to tak v priamom súboji mohli rozdať o postup do hlavného turnaja European Tour.

Vo vyrovnanom zápase si napokon lepšie počínal o niečo skúsenejší Kovács. Hráč so skúsenosťami z PDC World Cup of Darts napokon zvíťazil 6:5 a zabezpečil si svoju premiérovú účasť v European Tour.

Po Tamásovi Alexitsovi je druhým maďarským hráčom, ktorému sa v tejto sezóne podarilo prebojovať do European Tour.

V druhom kvalifikačnom turnaji si už domáci borci počínali o poznanie lepšie. Do semifinále sa prebojovali Karel Sedláček a Michal Šmejda a to ešte vo štvrťfinále podľahol Pavel Drtil tesne Poliakovi Ratajskemu 5:6.

Žreb dal tentoraz dokopy česko-poľské semifinálové dvojice. Karel Sedláček dokázal prejsť po výhre 6:5 cez Tytusa Kanika, no Michal Šmejda nestačil na Ratajskeho a prehral 1:6.

Po štvrťfinálovej prehre v dnešnej úvodnej kvalifikácii mal “Zlej Kája” Poliakovi čo oplácať. Obaja hráči predvádzali vo finále veľmi dobré šípky, čoho výsledkom bol po ôsmich odohraných legoch vyrovnaný stav 4:4.

V závere zápasu však najúspešnejší poľský hráč v histórii potvrdil svoje kvality. Ratajski, ktorého priemer po prvých 9 šípkach sa vyšplhal na takmer 112 bodov, dokázal ukoristiť nasledujúce dva legy a rozhodol o svojom druhom víkendovom triumfe.

Najbližšie sa najlepší východoeurópski hráči stretnú o necelý mesiac 22. a 23. septembra v maďarskej Budapešti, kde sa bude konať mužská a juniorská kvalifikácia na najvýznamnejšie šípkarské podujatie PDC World Darts Championship 2019.

Kvalifikácia na International Darts Open 2018

L32
Boris Koltsov 6-0 Pavel Drtil

L16
Boris Koltsov 2-6 Tytus Kanik
Michal Šmejda 6-5 Bezzeg Nándor
Székely Pál 6-0 Martin Krajkovič
Kovács Patrik 6-1 Balogh Béla
David Rosí 2-6 Alexits Tamás
Lakatos Gergely 6-2 Martin Popelka
Krzysztof Ratajski 6-3 František Humpula
Roman Benecký 2-6 Karel Sedláček

Štvrťfinále
Tytus Kanik 6-1 Michal Šmejda
Székely Pál 2-6 Kovács Patrik
Alexits Tamás 2-6 Lakatos Gergely
Krzysztof Ratajski 6-2 Karel Sedláček

Semifinále
Tytus Kanik 5-6 Kovács Patrik
Lakatos Gergely 6-4 Krzysztof Ratajski

Finále
Kovács Patrik 6:5 Lakatos Gergely

Kvalifikácia na European Darts Trophy 2018

L32
Tytus Kanik 6-2 Martin Popelka

L16
Tytus Kanik 6-2 Bezzeg Nándor
František Humpula 3-6 Kovács Patrik
Székely Pál 4-6 Boris Koltsov
Karel Sedláček 6-3 Jan Hlaváček
Roman Benecký 3-6 Michal Smejda
David Rosí 5-6 Balogh Béla
Krzysztof Ratajski 6-0 Lakatos Gergely
Alexits Tamás 2-6 Pavel Drtil

Štvrťfinále
Tytus Kanik 6-4 Kovács Patrik
Boris Koltsov 2-6 Karel Sedláček
Michal Šmejda 6-3 Balogh Béla
Krzysztof Ratajski 6-5 Pavel Drtil

Semifinále
Tytus Kanik 5-6 Karel Sedláček
Michal Šmejda 1-6 Krzysztof Ratajski

Finále
Karel Sedláček 4-6 Krzysztof Ratajski

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.