“Poľský orol” Krzysztof Ratajski získal svoj druhý titul v PDC v tomto kalendárnom roku. Ratajski predviedol v Barnsley počas celého dňa niekoľko fantastický obratov a vo finále napokon zdolal Chrisa Dobeyho 6:2.

Poľská hviezda pritom nie je ani držiteľom Pro Tour karty. To znamená, že sa počas roka nemôže pravidelne zúčastňovať všetkých turnajov PDC. Ani to však Ratajskemu nezabránilo v zisku dostatku bodov, vďaka ktorým by mu už karta na ďalšiu sezónu nemala újsť a môže sa tak vyhnúť nevyspytateľným bojom v PDC Q-School.

Zo včerajšieho turnaja Players Championship sa vopred odhlásili hráči ako Michael van Gerwen, Peter Wright, Gerwyn Price, či Max Hopp. Práve na základe toho získal poľský hráč, ako štvorka rebríčka Challenge Tour možnosť zúčastniť sa turnaja a obsadiť jedno z voľných miest.

Bola to ešte len tretia účast Ratajskeho na turnaji Players Championship v tejto sezóne. Bývalý víťaz BDO World Masters však znova dokázal, že patrí medzi najnebezpečnejších hráčov sveta.

Pri svojej ceste za titulom vyradil postupne Madarsa Razmu, Kirka Shepherda, Jamesa Wilsona a Camerona Menziesa, aby potom vystavil vo štvrťfinále stopku Williamovi O’Connorovi.

V semifinále potom Ratajski predviedol impozantný obrat. So stálicou svetových šípok Stevom Beatonom prehrával už 1:5. Sériou piatich víťazných legov však potrestal Angličana, ktorý nedokázal využil ani päť matchdarts a rozhodol o svojom postupe do finále turnaja.

Pre Poliaka to nebol jediný comeback vo včerajšom turnaji. Už predtým dokázal otočiť nepriaznivý stav 0:3 resp. 1:3 proti Cameronovi Menziesovi a Jamesovi Wilsonovi.

Vo finále turnaja si potom 41-ročný hráč ľahko poradil s talentovaným Chrisom Dobeyom 6:2 a ako už tradične včera, aj vo finále prehrával 0:2. Ratajski napokon zvíťazil nad Angličanom s výborným priemerom 99,8 a 67% úspešnosťou na zatváraní. Na svoj účet si tak pripísal prémiu 10 tisíc libier.

Dnes sa hrá posledný turnaj série Players Championship v tomto kalendárnom roku. Rozhodovať sa na ňom bude o posledných postupujúcich do blížiaceho sa major turnaja Players Championship Finals.

“Nemôžem tomu uveriť. Je to pre mňa niečo neskutočné, myslím, že tým získam Pro Tour kartu na ďalší rok. Nie som si síce istý, ale dúfam,” opísal svoj úspech Ratajski.

Players Championship 21

L16
Krzysztof Ratajski 6-3 Cameron Menzies
William O’Connor 6-1 Dimitri Van den Bergh
Ricky Evans 6-3 Stephen Burton
Steve Beaton 6-2 Terry Jenkins
Stephen Bunting 6-5 Michael Smith
Chris Dobey 6-5 John Henderson
Mensur Suljovic 6-1 Vincent van der Voort
Martin Schindler 6-3 Adam Hunt

Štvrťfinále
Krzysztof Ratajski 6-4 William O’Connor
Steve Beaton 6-5 Ricky Evans
Chris Dobey 6-2 Stephen Bunting
Martin Schindler 6-4 Mensur Suljovic

Semifinále
Krzysztof Ratajski 6-5 Steve Beaton
Chris Dobey 6-4 Martin Schindler

Finále
Krzysztof Ratajski 6-2 Chris Dobey

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.