Jeden z najlepších súčasných hráčov a zároveň jeden z favoritov na zisk titulu majstra sveta na prebiehajúcom svetovom šampionáte Škót Peter Wright, prekonal svoj rekord, ktorý na okruhu PDC držal.

Žiaden hráč organizácie PDC neodohral počas jedného roka viac turnajov ako práve “Snakebite”. Ten ich má v tejto sezóne na svojom konte vrátane majstrovstiev sveta už 51. O jeden turnaj tak vylepšil svoje maximum z minulého roka. Jednotkou v tejto štatistike bol aj v roku 2014, vtedy sa však o prvé miesto delil s Daveom Chisnallom. Obaja v sezóne odohrali 47 turnajov.

Ide o obdivuhodný výkon, pretože Wright pri takto nabitom programe dokázal počas celého roka podávať konštantné výkony na tej najvyššej úrovni. Nezaznamenal žiaden markantný pokles formy a na každom turnaji patril do okruhu topfavoritov.  Snakebite je kráľom tejto štatistiky a “železným mužom” šípok od roku 2014. Paradoxne však už v tejto dobe nemal vôbec pôsobiť medzi profesionálmi.

Úvahy o konci kariéry

V rozhovoroch pred tohtoročnými majstrovstvami sveta priznal, že World Darts Championship 2014 mal byť jeho posledný turnaj v kariére. Nastupoval naň s rozhodnutím, že po ňom definitívne opustí profesionálne šípky. Jeho manželka mu pred začiatkom turnaja povedala: “Robíš to už 5, či 6 rokov, ale nie veľmi dobre. Keď sa nepresadíš na týchto majstrovstvách sveta, už si to ďalej nebudeme môcť finančne dovoliť.”

Peter priznal, že to bolo presne to, čo ho nakoplo. “Viete, dovtedy som neustále prehrával 6:5 a prehry vám dlhy nezaplatia. Ak by som bol vypadol v prvom kole, vrátil by som sa k hraniu šípok v pube a k práci v pneuservise.  Niekedy mi chýba ten spôsob života, kde nemáte čas na obednú prestávku a snažíte sa dojesť svoj sendvič so špinavými rukami, popritom ako vám šéf nadáva, prečo nepracujete,” dodal Wright.

Osud to však asi chcel inak a tento turnaj znamenal v živote Petra Wrighta a jeho rodiny nie koniec, ale úplne nový začiatok. Snakebite sa na tomto turnaji dostal až do finále, v ktorom podľahol Michaelovi van Gerwenovi. Tento úspech mu natoľko zvýšil sebavedomie a namotivoval ho, že svoj odchod do “šípkarského dôchodku” hodil za hlavu.

O tej doby v rebríčku neustále stúpa. Teraz sa chce v Londýne posnažiť o to, čo mu v jeho kariére ešte chýba. A to je zisk titulu z major podujatia. Ako povedal: ” V roku 2014 som na titul majstra sveta nebol pripravený, teraz už som!”

Turnaj začal výborne a v prvom kole zdolal Holanďana Jerryho Hendricksa 3:0 na sety. V úvodnom kole majstrovstiev sveta má v posledných 5 rokoch obdivuhodnú bilanciu, keď ešte nestratil ani set. Zároveň je zaujímavé, že v prípadoch, keď sa Peter Wright predstavil na majstrovstvách sveta, tak vždy prehral len s hráčom, ktorý už majstrom sveta bol alebo sa svetovým šampiónom v tom roku stal.

V druhom kole sa predstaví v stredu 28. decembra proti Jamiemu Lewisovi.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.