V najsledovanejšom zápase večera napokon podľa papierových predpokladov zdolalo Holandsko svojho súpera z Českej republiky. Českí reprezentanti však podali sympatický výkon, za ktorý sa nemusia rozhodne hanbiť. Výsledkom toho je aj 6. najvyšší priemer spomedzi všetkých tímov z 1.kola.

Základ úspechu Holanďanov stál na skvelom Michaelovi van Gerwenovi. Svetová jednotka odohrala zápas s priemerom 119,15! Dlho sa však nevedelo, či „Mighty Mike“ na zápas nastúpi. Kvôli zraneniu nohy musel dostať 3 injekcie a celý deň strávil na hotelovej izbe. Počas zápasu potom celý čas evidentne kríval.

Do Frankfurtu bol narýchlo povolaný Benito van de Pas, ktorý na zápas aj dorazil, ale Michael van Gerwen sa napokon rozhodol za Holandsko nastúpiť aj za rizika, že ak by v nasledujúcich dňoch nemohol pokračovať, tak bude Holandsko z turnaja vyradené.

 

Českí hráči nastúpili na zápas s veľkým odhodlaním, veď proti obrovskému favoritovi nemali čo stratiť. Aj keď väčšinu zápasu doťahovali výborných Holanďanov. Ich chvíle ale prišli najmä v 3. a 4. legu. Najskôr Karel Sedláček rozburácal celú halu svojou 180-kou aby vo 4. legu naplno vynikol mladší z dvojice František Humpula.

Ten predviedol zavretie svetovej triedy, keď excelentným spôsobom zavrel 121. Za to si priamo na pódiu zaslúžil uznanie Raymonda van Barnevelda.

V nasledujúcom legu však Holanďania ukázali, prečo sú aktuálne najväčším favoritom na zisk titulu. Najskôr 5 perfektných šípok a nakoniec leg zavretý na 10 šípok. Proti podobnej hre by sa ťažko bránili aj omnoho silnejšie a skúsenejšie tímy.

Holandsko napokon zvíťazilo v zápase nad Českou republikou 5:1. Ich záverečný priemer 109,33 sa dostal na druhé miesto historických tabuliek turnaja World Cup of Darts.

Česká dvojica ukončila zápas s priemerom 88,23, čo bol napokon 6. najlepší výkon spomedzi tímov v prvom kole. Pre porovnanie, Holanďanom v minulom roku stačil na postup priemer 82,52.

Je len veľká smola, že k Českej republike nebol žreb miernejší. Pretože dvojica Humpula/Sedláček bola schopná zdolať veľa ďalších tímov. Chlapci ale vytvorili pred zápasom veľkú eufóriu, kvôli ktorej sa šípky znova dostali do povedomia veľkého množstva ľudí a získali mnoho nových fanúšikov.

Dúfajme, že aj tento zápas presvedčí potencionálnych sponzorov finančne prispieť na rozvoj najlepších hráčov, ktorý by tak mali možnosť častejšej konfrontácie s tými najlepšími. Zápas ukázal, že aj šípkari z Čiech sú schopní podávať výkony na úrovni svetových hráčov.

https://www.youtube.com/watch?v=6xcX-0kUxbg

Ohlasy médií:

pdc.tv

Michael van Gerwen prekonal hrozbu zranenia a Holandsko začalo svoju cestu turnajom World Cup of Darts brilantným víťazstvom 5:1 nad Českou republikou.

Jash´s Dartistry

Výborný výkon od Michaela van Gerwena a Raymonda van Barnevelda. Česi ale hrali veľmi dobre. S takýmto výkonom by porazili väčšinu tímov.

Sky sports

Tretí nasadený tím z Holandska s Michaelom van Gerwenom a Raymondom van Barneveldom preplával cez Českú republiku. Van Gerwen sa potýkal so zranením nohy a po každom hode robil bolestivé grimasy. Dvojnásobný víťazi tohto podujatia však napokon vyhrali 5:1.

Výsledky:

USA 5-1 Taliansko
Kanada 5-2 Maďarsko
Rakúsko 5-0 Čína
Južná Afrika 5-3 Švédsko
Brazília 5-4 Švajčiarsko
Severné Írsko 4-5 Nemecko
Anglicko 5-2 Gibraltár
Holandsko 5-1 Česká republika

Program:

Sobota 3.6

2.kolo

Popoludňajšia session (od 14:00)

Belgicko v Grécko
Wales v Írsko
Austrália v Rusko
Singapur v Španielsko

Večerná session (od 20:00)

Rakúsko v Kanada
Nemecko v Brazília
Anglicko v Južná Afrika
Holandsko v USA

Formát

Od 2. kola sa hrá na „lepší z 3 zápasov“. Najskôr sa odohrajú 2 zápasy jednotlivcov (Best of 7 Legs). Ak po nich bude nerozhodné skóre 1:1, dôjde k zápasu dvojíc (Best of 7 Legs).

2 KOMENTÁRE

  1. Pěkný výkon, škoda že to Frantovi nepadalo do triplů hned od prvních legů. MvG byl famózní.

    Včera mě ještě zaujaly oslavy toho mladého Kanaďana po každém triplíku. Ještěže byli Madaři pohodáři, být tam nějaký cholerik, tak by bylo asi na podiu dusno.

    • Johna Normana Jnr. ma po včerajšku v zuboch viacero fanúšikov 🙂

      Snáď ten žreb o rok bude prijateľnejší. Česko ukázalo, že má dvojicu schopnú postúpiť do ďalších kôl.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.