Už po štvrtýkrát v kariére si trofej z World Grand Prix, jediného turnaja hraného formátom double-in, double-out odnáša Michael van Gerwen. Najlepší hráč súčasnosti zdolal vo finále turnaja Petra Wrighta 5:2.

Na turnaj hraný v írskom Dubline má úradujúca svetová jednotka len tie najlepšie spomienky. Práve tu v roku 2012 vstúpil do klubu šípkarských hviezd a získal svoj prvý major titul v PDC.

Michael van Gerwen nevkročil do zápasu najlepšie, viackrát mal problém otvoriť leg, no napokon aj vďaka zavretiu 110 bral v zápase prvý set.

Druhý set bol už v jasnej réžií jeho súpera. Wright vybojoval prvý leg po zavretí 86 cez bull, ktorým ukázal Holanďanovi, že o víťazstvo v turnaji plánuje tvrdo bojovať. Svetová jednotka van Gerwen dosiahla v druhom sete priemer iba 73,2 a zaslúžene ho prehrala 0:3.

Tretí set priniesol vyrovnanejší priebeh. Vďaka štvrtému vyhranému legu v poradí sa dostal Snakebite do vedenia 1:0. Následne však van Gerwen cez dva dable vyrovnal skóre na 1:1. Nadchádzajúce dva legy sa niesli v znamení brejkov. Napokon však celý set pripadol holandskej hviezde. Rozhodujúci leg tretieho setu otvoril Wright až desiatou šípkou a tak nemal van Gerwen veľký problém pripísať si výhru v ďalšom sete.

Škót však neskladal zbrane a veľmi túžil svojho súpera zdolať po prvýkrát v kariére v televíznom rankingovom zápase. Štvrtý set dokázal získať vďaka dvom brejkom. Pri tom druhom predviedol pekné zatvorenie 101, ktoré v ďalšom legu potvrdil a zrovnal skóre zápasu na 2:2

Michael van Gerwen však nemohol byť veľmi so svojim výkonom spokojný. V zápase robil veľa chýba, na ktoré nie sme u neho príliš zvyknutí. Aj preto predviedol po víťazstve v piatom sete obrovskú radosť.

Práve piaty set sa ukázal ako zlomový, za stavu 2:2 nevyužil Wright šípku na D16 a Holanďan následne leg “ukradol” zatvorením 101. Od tohto momentu dominoval zápasu už len jeden muž.

Wrighta, tento moment psychicky zlomil a nedokázal svojmu nemesis vzdorovať. Michael van Gerwen získal šiesty set jednoznačným víťazstvom 3:0 na legy.

Rozuzlenie zápasu priniesol napokon siedmy set. Van Gerwen pokračoval v zlepšenej hre. Wright síce znížil zatvorením 78 stav v sete na 1:2 na legy. “Mighty Mike” ale trinástou šípkou cez D20 rozhodol o svojom štvrtom turnajovom víťazstve v Dubline a zisku prémie 100 tisíc libier.

“Musel som skutočne veľmi bojovať, aby som získal titul. Rešpekt Petrovi, spravil mi to veľmi náročným,” zložil poklonu svojmu súperovi van Gerwen.

“V úvode zápasu som nehral veľmi dobre, no ukázal som víťazný inštinkt, ktorý je vo mne a prežil,” reagoval tak dvojnásobný majster sveta na nie príliš nejlepší výkon v zápase.

Holanďan už začína myslieť aj na blížiace sa majstrovstvá sveta a svojim súperom poslal jednoznačný odkaz: “Smerujem svoju prípravu k majstrovstvám sveta. Každým víťazstvom rastie moje sebavedomie. Všetci by zo mňa mali mať strach.”