Najväčší šípkarský turnaj na Slovensku – Darts Slovak Open napíše svoju druhú kapitolu. Po úspešnom prvom ročníku sa nadšenci šípok znova stretnú v jedinečnom x-bionic® sphere v Šamoríne, kde ich čakajú dokonca dva rankingkové turnaje – Slovak Open a Slovak Masters.

Šípkarský sviatok na Slovensku, tak možno nazvať víkend, ktorý sa uskutoční v termíne od 22. do 24. februára 2019 v krásnom prostredí x-bionic® sphere v Šamoríne. Tu sa zídu šípkari z celého sveta, aby súperili o body do rebríčkov WDF/BDO.

Scott Waites, Mark McGeeney, Lisa Ashton, Fallon Sherrock, či svetoznámy caller Russ Bray predstavujú zlomok hviezd, ktoré poctili svojou účasťou turnaj v minulom roku. Celkový počet registrácií sa v úvodnom ročníku zastavil na veľmi peknom čísle 594.

Aj vďaka tejto mase hráčov si organizátori uvedomili, že o šípky je pod Tatrami veľký záujem a podujatie podobného rozsahu má na Slovensku zmysel.

Dva rankingové turnaje

Najväčšou novinkou oproti prvému ročníku bude organizácia dvoch turnajov. Turnaj Slovak Open je zaradený do BDO A kategórie. Ocitne sa tak v spoločnosti, v ktorej sa nachádzajú turnaje ako Czech Open, Belgium Open alebo Denmark Open.

Darts Slovak Masters bude ozdobený puncom B kategórie. V oboch turnajoch sa bude súperiť v mužskej, ženskej aj juniorskej kategórii.

Šípkarský víkend odštartuje v Šamoríne už v piatok o 12:00 zahrievacími turnajmi mužov a žien. Od 19:00 je potom naplánovaný začiatok turnaja Slovak Masters.

Hlavný turnaj víkendu – Slovak Open sa začne v sobotu od 10:00. Večer následne prídu na rad pódiové zápasy, v ktorých sa bude rozhodovať o víťazoch oboch turnajov.

Celé podujatie sa ukončí v nedeľu, kedy svoje sily zmerajú mužské, ženské a zmiešané dvojice.

Hráčov čaká v x-bionic® sphere najvyšší možný komfort. Hrať sa bude na 64 terčoch a ďalších 16 terčov bude určených pre rozhádzanie sa. To dáva dostatok priestoru každému hráčovi, aby bol v momente svojho zápasu maximálne pripravený.

Scott Waites s trofejou za víťazstvo na Darts Slovak Open 2018
Víťaz mužského turnaja Darts Slovak Open 2018 Scott Waites

Registrácia od decembra

Registrácia do turnajov bude spustená 1. decembra/ prosince a potrvá do stredy 20. februára/února. Štartovné bude možné zaplatiť online alebo priamo na mieste.

Prosím, využite na prihlásenie online formulár na stránke turnaja, pretože na mieste konania sa už nebude možné do turnaja prihlásiť. Registračný poplatok je s výnimkou zahrievacích turnajov 20€, pričom juniori poplatok neplatia.

Pre účasť na Slovak Open a Slovak Masters NIE JE nutné vlastniť akúkoľvek licenciu. Turnaje sú tak dostupné pre všetkých hráčov. Zúčastniť sa turnajov tak môžu hráči s dlhoročnými skúsenosťami alebo začiatočníci, ktorí pričuchli k šípkam len nedávno.

Lákave prize money

Pre hráčov sú pripravené aj vskutku zaujímavé prémie. Oproti minulému roku sa dotácia navýšila o takmer 100% a hráčom sa rozdelí fantastických 20 000€.

Víťaz turnaja Slovak Open zaradeného do A kategórie BDO si okrem trofeje odkrojí z tohto koláča 2 500 €, pre ženskú víťazku je určených 900 €. Šampión Slovak Masters, ktorý je turnajom BDO B kategórie si zo Šamorína odnesie 2 000 €. Najlepšej ženskej hráčke pribudne na účet 800 €.

Russ Bray na Darts Slovak Open
Svojím jedinečným hlasom sprevádzal premiérový ročník populárny caller Russ Bray

Využite možnosť výhodne sa ubytovať

Rezort x-bionic® sphere pripravil výbornú ponuku pre všetkých, ktorí si chcú užiť tento skvelý šípkarský víkend. Hráči a fanúšikovia si budú môcť zabezpečiť ubytovanie za výhodné ceny.

Pre všetkých, ktorí sa ubytujú X-BIONIC® HOTEL bude navyše pripravený aj kredit 60€ na izbu, ktorý budete môcť utratiť napríklad v hotelovom bare, či využiť rôzne služby, ktoré hotel ponúka.

Ceny izieb:

Jednolôžková izba – 159 € vrátane 60 € kreditu na X-CARD

Dvojlôžková izba – 169 € vrátane 60 € kreditu na X-CARD

Trojlôžková izba – 179 € vrátane 60 € kreditu na X-CARD

Štvorlôžková izba  – 189 € vrátane 60 € kreditu na X-CARD

(Ceny sú za 1 noc. Pri ubytovaní na 2 noci obdrží každá izba kredit 120 € na na X-CARD. Zľavový kód pre získanie výhodného ubytovania bude uverejnený čoskoro)

Bližšie informácie nájdete v letáku turnaju. O všetkých novinkách týkajúcich sa turnaja budete informovaní na našich stránkach a oficiálnej stránke turnaja dartsslovakopen.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.