České duo Karel Sedláček a Roman Benecký po sympatickom výkone napokon nestačilo na hviezdny tím Anglicka a podľahlo mu 3:5. Ďalej ide aj čierny kôň turnaja Belgicko, či obhajcovia titulu z Holandska.

Veľký šípkarský sviatok čakal počas druhého hracieho dňa World Cup of Darts fanúšikov Českej republiky. Tá totiž narazila na najúspešnejšiu krajinu v histórií tohto podujatia Anglicko.  Český tím podal proti topfavoritovi turnaja sympatický výkon a hviezdam PDC Robovi Crossovi s Davom Chisnallom boli viac než vyrovnaným súperom.

Česi sa svojho súpera nebáli a v zákulisí vyhrali rozhod na stred, čo im dávalo právo v zápase začínať. Rešpekt si vydobili už pri nastupe. Angličanov odohnali od stolčeka s nápojmi a ukázali, že z nich nemajú strach. Karel Sedláček následne svojim prvým hodom zaskóroval 140 a výborným spôsobom vstúpil do zápasu. V úvodnom legu pridal ešte jednu 140 a hráči spoza rieky Moravy boli razom na zatváraní. Žiaľ, Romanovi Beneckému sa v jeho úvodnom legu na veľkom pódiu v kariére nepodarilo zatvoriť 66 a Angličania trestali.

V druhom legu využili Angličania svoje podanie a na jeho zatvorenie potrebovali iba 13 šípok. Leg číslo 3 priniesol ďalší Sedláčkov hviezdny moment, svojou prvou 180 v zápase otestoval hlasivky Georga Nobla a dostal svojich súperov pod tlak. Benecký si výborne splnil svoju úlohu a pripravil „Kájovi“ pozíciu na zatváranie. Ten treťou šípkou zamieril presne na D20 a ukoristil pre Českú republiku úvodný leg v zápase.

Nasledujúce dva legy však znova ovládli Angličania, ktorí ukázali svoju extra triedu. Dave Chisnall výborným zatvorením 134 (T20 + T14 + D16) zvýšil už na 4:1 a zdalo sa, že podobne ako pred rokom, odíde Česká republika zo zápasu s favoritom turnaja s prehrou 1:5. Benecký so Sedláčkom sa však nevzdávali. Najskôr najmladší hráč na turnaji Benecký zahral pekných 125 a potom „Zlej Kája“ pridal svoje druhé maximum v zápase. Pri ďalšej návšteve terča zatvoril 52 (S20 + D16) a získal pre svoju krajinu ďalší leg.

„Lvíčatam“ sa ešte nechcelo z pódia a naďalej bojovali. Paul Nicholson, bývalý reprezentant Austrálie a jedna z hviezd PDC pred zápasom povedal, že výhra Českej republiky by bola druhým najväčším šokom po objavení sa Bobbyho Ewinga z Dallasu v sprche. Siedmy leg zápasu priniesol krásny moment od Romana Beneckého. Talentovaný mladík, ktorého výzorom prirovnávajú k Tedovi Evettsovi zatvoril 104 (S20 + T20 + D12) a znížil na 3:4.

Úradujúci majster sveta Rob Cross a bývalý finalista World Grand Prix Dave Chisnall, ale napokon prekvapenie nepripustili. Ďalším 13. šípkovým legom v zápase rozhodli o svojej výhre a postupe do ďalšieho kola. Na adresu českých hráčov sa po zápase zniesli pochvalné slová a rozhodne zanechali slušný dojem, za ktorý sa nemusia vôbec hanbiť. Rešpekt patrí aj českým fanúšikom. Ti vytrvalo v Eissporthalle povzbudzovali svojich miláčikov a pripravili im domáce prostredie.

Druhé kolo turnaja si zahrá aj Singapur Paul Lim znova dokázal, že formát turnaja World Cup of Darts mu sedí. So svojim partnerom a menovcom Harithom Limom prehrávali s Novým Zélandom v úvode zápasu už 0:2 na legy, no vďaka štyrom vyhraným legom v rade otočili priebeh zápasu. O postupe ázijského tímu rozhodol v ôsmom legu práve Paul Lim, ktorý zatvoril 68 (T20 + D4).

V ďalšom kole uvidíme aj reprezentáciu Fínska. Skúsený tím v zložení Marko Kantele a Kim Viljanen si bez problémov poradil s Gréckom, ktoré viedol 16-násobný národný šampión John Michael a zdolal ho 1:5.

Veľký comeback predviedlo Severné Írsko. To bolo v zápase s Poľskom už na pokraji vypadnutia, no Krzysztof Ratajski nedokázal využiť match dart.  Severní Íri v zložení Daryl Gurney – Brendan Dolan sa v ďalšom priebehu zlepšenou hrou dokázali dostať do zápasu a vyrovnať na 4:4. Zápas napokon rozhodol v rozhodujúcom legu účastník Premier League Darts Daryl Gurney. Superchin predviedol výborné zavretie 101 (S19 + Bull + D16) a posunul svoju krajinu do ďalšieho kola.

Prekročiť prah prvého kola sa nepodarilo ani nášmu južnému susedovi. Maďarsko ťahalo v zápase s Južnou Afrikou za kratší koniec a s priemerom 69,4 nemohlo veľmi pomýšľať na úspech. Devon Petersen so svojim reprezentačným kolegom Liamom O’Brienom v nervóznom zápase, v ktorom hráči na oboch stranách minuli až 22 šípok na zatváraní napokon zvíťazili 5:3.

Krásny zápas a veľkú drámu sme videli medzi Belgickom a Írskom. William O´Connor so Stevom Lennonom viedli v zápase už 4:2. Potom však prišli momenty Dimitriho van den Bergha, ktorý skvelým výkonom a najmä perfektným zavretím 130 (S20 + T20 + Bull) dopomohol k vyrovnaniu skóre. V rozhodujúcom legu prežili Belgičania match dart, keď O´Connor siahal na najvyššie zavretie, no poslednou šípkou minul Bull. Kim Huybrechts pri ďalšej návšteve zavrel D18  a rozhodol o výhre „červených diablov“.

Ďalej postupuje aj domáce Nemecko. To sa ako tradične mohlo spoľahnúť na svojich hlučných fanúšikov. Mladá dvojica Max Hopp a Martin Schindler sa prezentovala výborným zatváraním. Z 10 pokusov premenila rovných 5 a severanov zo Švédska zdola 5:3.

Nezapotil sa ani obhajca titulu z Holandska. Michael van Gerwen s Raymondom van Barneveldom dokázali, že aj tentoraz sú najväčším favoritom na zisk titulu. Outsiderov z Gibraltáru Holanďania „vyprášili“ 5:0 a ako jediný tím prekročili v prvom kole magickú 100 bodovú hranicu (102,95). V druhom kole narazia „Oranjes“ na Južnú Afriku.

Výsledky

Piatok 1.6.2018
1.kolo

Nový Zéland (78.50) 3-5 (86.12) Singapur
Grécko (79.74) 1-5 (84.80) Fínsko
Severné Írsko (83.26) 5-4 (86.00) Poľsko
Maďarsko (69.40) 3-5 (74.33) Južná Afrika
Belgicko (86.78) 5-4 (87.37) Írsko
Anglicko (93.27) 5-3 (78.19) Česká republika
Švédsko (79.94) 3-5 (90.83) Nemecko
Holandsko (102.95) 5-0 (66.38) Gibraltár

 

Program

Sobota 2.6.2018

2.kolo

Popoludňajšia session (13:30)

Wales v Švajčiarsko
Austrália v Španielsko
Japonsko v Kanada
Škótsko v Brazília

Večerná session (19:00)

Belgicko v Fínsko
Anglicko v Singapur
Severné Írsko v Nemecko
Holandsko v Južná Afrika

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.