Patríte k ambicióznym hráčom túžiacim splniť si sen a stať sa profesionálnym hráčom? Potom vás určite bude zaujímať, že termín PDC Q-School alebo ak chcete kvalifikačnej školy PDC, v ktorej majú hráči šancu získať svoju vysnívanú Pro Tour kartu sa blíži. Vďaka novým zmenám je šanca stať sa profíkom väčšia, než kedykoľvek predtým!

Snom každého hráča je určite hrať s tými najlepšími. Tí majú v súčasnosti svoje miesto v PDC a jednou z ciest do najprestížnejšej šípkarskej organizácie je práve cesta cez PDC Q-School.

Čo je vlastne Q-School? Ide o sériu kvalifikačných turnajov, z ktorých najúspešnejší hráči získajú na najbližšie dva roky príležitosť zúčastňovať sa Pro Tour turnajov a rovnať svoje schopnosti s hráčmi ako Michael van Gerwen, Peter Wright, či Gary Anderson.

V Q-SCHOOL DÔJDE K ZMENÁM

Najvýraznejšou zmenou v organizácií Q-School v budúcom roku je jej rozdelenie na britskú a európsku verziu. Českí a slovenskí hráči sú zaradení samozrejme do európskej skupiny a na rozdiel od minulých rokov im tak odpadne konkurencia v podobe silných hráčov z britských ostrovov.

Tento dôležitý fakt zvyšuje šance našich hráčov na zisk Pro Tour karty. Podľa prvotných informácií sa tento rok chystá o svoju šancu zabojovať hneď niekoľko popredných hráčov z nášho regiónu.

Doteraz sa však žiadnemu hráčovi z Čiech, či Slovenska nepodarilo vybojovať si túto vstupenku medzi profesionálov. Pred dvomi rokmi sa o to snažil slovenský hráč Peter Martin, ale žiaľ, neúspešne.

HRAŤ SA BUDE V NEMECKU

Boje o Pro Tour karty budú prebiehať v termíne od 18. do 21. januára (ledna) 2018. Dejiskom európskej Q-School bude Halle39 v nemeckom meste Hildesheim. Začiatok registrácie je stanovený na 29. novembra a svoje prihlášky môžete posielať do 16. januára. Turnaja sa môžu zúčastniť hráči, ktorí dovŕšili 16 rokov. Horná veková hranica nie je obmedzená.

Výška registračného poplatku je 450 libier (cca. 503€, 13 000 Kč). Ten v tomto roku výrazne stúpol, cieľom by malo byť odradenie rôznych “exotov”, o ktorých nebola v minulosti núdza.

V každej sezóne prideľuje PDC 128 Pro Tour kariet, 64 je určených pre najlepších hráčov na rebríčku Order of Merit po majstrovstvách sveta. Zvyšné karty vlastnia hráči, ktorí ich obhajujú z minulej sezóny, či ich získali prostredníctvom Development Tour a Challenge Tour. Celkový počet kariet určených pre Q-School bude známy krátko po majstrovstvách sveta.

Počas štyroch hracích dní Q-School sa uskutočnia štyri kvalifikačné turnaje. Pre európsku Q-School sú určené 4 Pro Tour Karty. Tie získajú víťazi kvalifikačných turnajov. Ďalšie Pro Tour karty určené pre hráčov na základe umiestenia v celkovom poradí “Q-School Order of Merit” budú percentuálne rozdelené medzi európsku a britskú Q-School podľa počtu prihlásených účastníkov.

PRE ÚČASŤ JE POTREBNÉ SPLNIŤ NIEKOĽKO PODMIENOK

Podanie prihlášky do Q-School je možné len cez “PDC Online Entry System”. Po tom, čo si hráč zvolí, na ktorej Q-School sa chce zúčastniť bude vyzvaný k zaplateniu registračného poplatku.

Až po zaplatení registračného poplatku bude hráč zaradený do zoznamu účastníkov Q-School.

Hráči, ktorí sa v minulosti zúčastnili niektorého z turnajov PDC a majú vytvorený účet na “PDC Online Entry Sytem” sa môžu prihlásiť cez tento odkaz:

http://pdclive.servasport.com/login.html

Noví hráči sa musia najskôr do systému zaregistrovať. Urobiť tak môžu na tomto odkaze:

http://pdclive.servasport.com/register.html

Čo získate účasťou

Ak VYHRÁTE Pro Tour Kartu:

V prípade zisku Pro Tour karty máte právo zúčastňovať sa všetkých turnajov v rámci PDC Pro Tour.

Zároveň je nutné zaplatiť ešte poplatok 100 libier, aby ste získali plné členstvo v PDPA.

Ak NEVYHRÁTE Pro Tour Kartu:

V prípade, že sa zúčastníte Q School, ale nepodarí sa vám získať Pro Tour kartu, budete klasifikovaný ako „Associate Member“ a môžete sa zúčastniť kvalifikácie na UK Open.

Každý hráč, ktorý sa zúčastní Q-School, ale nepodarí sa mu vybojovať si Pro Tour kartu, získa oprávnenie štartovať v Challenge Tour.

Voľné miesta po hráčoch, ktorí sa odhlásia z turnaja Players Championship sa podľa najnovšieho nariadenia už nedopĺňajú hráčmi podľa rebríčka “Q-School Order of Merit”, ale iba podľa rebríčka “Challenge Tour Order of Merit”.

Zúčastniť sa taktiež môžete PDPA kvalifikácie na World Darts Championship, avšak iba v prípade, že ste sa predtým nezúčastnili regionálnej kvalifikácie.

Dôležité informácie týkajúce sa kvalifikácií na podujatia European Tour:

Hráči, ktorí nehrali na Q-School sa môžu v roku 2018 prihlásiť maximálne na 2 kvalifikácie European Tour. Ak by ste chceli hrať 3 a viac kvalifikácií, musíte absolvovať Q-School. Toto nariadenie sa NETÝKA Východoeurópskej a Severskej kvalifikácie. Účastníci Q-School sa môžu zúčastniť všetkých kvalifikácií do European Tour.

V prípade akýchkoľvek otázok alebo nutnosti pomoci s registráciou nás neváhajte kontaktovať na: info@iam180.sk alebo prostredníctvom správy cez našu facebookovú stránku: fb.com/iam180darts

4 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.