Niekdajší hráč číslo 4. svetového rebríčka, veľký sympaťák a gentleman Terry Jenkins ohlásil svoj návrat, keď sa na záver roka pokúsi vybojovať si miestenku na World Darts Championship 2018.

54-ročný Angličan v októbri minulého roka naznačil svoje plány ukončiť úspešnú kariéru. V tejto sezóne dal zbohom účastiam na väčšine turnajoch a naposledy sme ho mali možnosť vidieť v akcií vo februári na UK Open, kde vypadol v druhom kole.

Terry Jenkins však svoju kariéru doteraz oficiálne neukončil a vzhľadom k svojmu postaveniu na rebríčku Order of Merit môže stále živiť šance na účasť na najprestížnejšom podujatí PDC. Bola by to už jeho 11. účasť v poradí.

V boji o World Darts Championship 2018 patrí aktuálne Jenkinsovi nepostupová 33 priečka, pričom na záverečný turnaj sa prebojuje iba najlepších 32 hráčov rebríčka Order of Merit. Stále veľmi populárny “The Bull” sa aj kvôli tejto situácií rozhodol “oprášiť” šípky a už v utorok a v stredu sa predstaví v Barnsley na záverečných dvoch podujatiach Players Championship.

Pokiaľ by sa Jenkinsovi nepodarilo zabezpečiť si dostatok bodov na priamy postup na svetový šampionát, stále môže o účasť zabojovať v kvalifikácií. Tá sa uskutoční 27. novembra v Milton Keynes v tamojšej MK Aréne.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.