Pre všetkých tréningu chtivých,  či už začiatočníkov alebo pokročilejších tu mám jednu z lahôdok. V najbližších troch častiach si predstavíme tréningový plán, ktorý bol vypracovaný v spolupráci s legendou všetkých legiend, pánom Philom Taylorom. 

Ide o 12 tréningových hier, ktoré sa po skompletizovaní venujú všetkým aspektom hry, a ktoré by mali viesť k zlepšeniu vašej hry. Samozrejme, tento postup nie je predpísaný a lepší hráči zvládnu všetky hry v priebehu jednej tréningovej session. Taktiež si môžu hry upraviť podľa seba alebo zvoliť len tie, ktoré zlepšia ich najslabšie stránky. To ako sa k tomu každý postaví je už len na ňom.

Hra č. 1 – Double Trouble 

Hádžete 3 šípky na každý double v poradí. Čiže 3 šípky na D1, 3 šípky na D2 až po D20. Za každý zasiahnutý double si zapíšete 5 bodov, dosiahnuteľných je 15 bodov na 3 šípky a 300 bodov celkovo.

Hra č. 2 – Sweet Sixteen

Máte 20 pokusov (60 šípok) a vašou úlohou je zavrieť 32. Zavrieť môžete akoukoľvek kombináciou.  Za každé zavretie máte 5 bodov, maximum na 3 šípky je 15 a celkovo je v hre znova 300 bodov.

Príklad: 1 šípka D16, 2 šípka S8, 3 šípka D12, máte 2 zavretia, čiže 10 bodov.

Hra č. 3 – Tops and Tens

Znova máte 20 návštev terča, tentokrát je vašou úlohou zavrieť 40, avšak iba prostredníctvo D20, D10 a D5. Zásah napr. do S1 musíte následne zahrať druhou šípkou tak aby ste zavierali len prostredníctvom povolených double segmentov. V hre je 5 bodov za každé zavretie, 15 bodov na 3 šípky a 300 bodov celkovo.

Hra č. 4 – Two-Dart Combinations

Máte 3 šípky na každé zavretie od 41 po 60. Zavrieť musíte samozrejme cez double, kombinácia je už na vás. Za každé zavretie inkasujete 15 bodov. Maximum je znova 300 bodov.

 

Pokračovanie v ďalšej časti…

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.