Moderné technológie zasahujú do všetkých aspektov nášho života a šípky nie sú výnimkou. V dnešnej dobe tak už nie je problém nájsť viaceré appky alebo weby, ktoré môžu šípkari využiť pri svojej príprave a tak z tréningového procesu vyťažiť maximum.  Z veľkej ponuky programov a webov sme vybrali tie, ktoré podľa nás najviac vyčnievajú.

N01

Nájde sa niekto, kto by nepoznal jeden z najstarších a najpopulárnejších šípkarských programov? Za viac, než 20 rokov existencie si našiel medzi hráčmi tisícky fanúšikov. Pri svojom tréningu ho využíva napr. aj česká jednotka Karel Sedláček.

N01 je program, ktorý slúži na zápis skóre pri x01 hrách.Tento software má veľmi jednoduché rozhranie, v ktorom si dokážete bez problémov vybrať napr. typ hry, počet legov – setov a viaceré ďalšie požadované parametre.

Samozrejmosťou sú štatistiky z jednotlivých hier, ktoré si môžete následne exportovať do excelovského súboru a vďaka nim sledovať svoj progres.

V online rozhraní si jednoducho viete vytvoriť vlastnú hru, popr. sa pripojiť k už nejakej vytvorenej a tak si zahrať so svojim známym alebo s hráčmi z rôznych častí sveta.

Platforma: Windows, Android, iOs, Web

Russ Bray Darts Scorer

Ďalšia veľmi populárna appka, ktorá je na trhu už nejaký ten piatok. Ako napovedá jej názov, je spätá s najznámejším callerom sveta – Russom Brayom, ktorý jej okrem mena prepožičal aj svoj hlas.

Odteraz vám bude vaše skóre doma počítať rovnako ako profíkom v PDC ten najpovolanejší. Výnimočnosť aplikácií dodáva aj personalizovaný zvuk. Russ nahovoril viac ako 3000 mien a prezývok hráčov. Ak vaše meno v zozname chýba, môžete jednoducho zadať požiadavku a Russ ho pre Vás nahovorí.

Aplikácia ponúka možnosť výberu z populárnych herných módov kriket či x01. Hrať môžete sami, s priateľmi, či proti počítaču, kde je pre vás pripravených 10 úrovní obtiažnosti. Z každého zápasu získate aj podrobné štatistiky.

Pre plné využívanie je potrebné si aplikáciu kúpiť. Jej cena je 4,99€.

Platforma: Android, iOs

My Dart Training

Jedna z najnovších aplikácií, no zároveň patriaca aj k tým najkvalitnejším. Vďaka My Dart Training dostane Váš tréning nový rozmer a vy získate príležitosť sa neustále zlepšovať.

Appka obsahuje mnohé známe tréningové hry ako Round The World, Bob´s 27, Catch 40, Finishing 50, či dokonca známy JDC Challenge. Svoj tréning si tak môžete vyskladať podľa potreby a zlepšiť aspekty hry, v ktorých zaostávate.

Súčasťou programu je aj multiplayer, ktorý vám umožní zahrať si s vašimi priateľmi. Ak si chcete zahrať 501 proti počítaču, na výber budete mať z 15 rôznych úrovní obtiažnosti.

Zaujímavý je Challenge Mode, v ktorom môžete „vyzvať“ seba samého. Podľa vašich štatistík a výsledkov si dokážete navoliť, či budete čeliť svojim najlepšie odohraným legom alebo si vygenerujete súpera na základe svojich posledných výsledkov.

Obrovskou devízou aplikácie sú však podrobné štatistiky. Tie si môžete priamo ukladať na Google Drive. Svoje výsledky môžete sledovať a porovnávať na dennej, mesačnej alebo ročnej báze. Získate tak dokonalý prehľad o vašom progrese.

Prístup ku všetkým funkciám aplikácie je úplne zadarmo. Priplatíte si iba za to, ak by vás príliš otravovali zobrazujúce sa reklamy.

Platforma: Android

GoDartsPro.com

GoDartsPro je interaktívny web, ktorý je nabitý tréningovými hrami. Za webom stojí známy fínsky tréner Mikko Laiho, ktorý v minulosti spolupracoval s Red Dragon a Winmau (Žiaľ, Mikko nás pred niekoľkými dňami navždy opustil ☹ ). Práve spoločnosť Winmau je aj partnerom tohto webu.

GoDartsPro obsahuje viac ako 40 tréningových hier, ktoré si môžete podľa svojho výberu nakombinovať a tak dlhodobo trénovať bez toho, aby ste spadli do nejakej nudnej rutiny.

Špecialitou je MICO-Factor, čo je niečo ako merateľný indikátor vášho výkonu. Po absolvovaní špecializovaných hier ľahko zistíte svoju hernú úroveň. Prístup k MICO-Factoru však získate až po zaplatení licencie.

Maximom v tomto teste je 40 bodov. Priemerný hráč by mal byť schopný nazbierať 15-25 bodov. Ak svoj level udržíte nad hranicou 30 a viac bodov, tak môžete pomýšľať na profesionálnu kariéru.

Vďaka hernému režimu MasterClass budete musieť plniť rôzne herné úlohy. Každá prichádzajúca bude náročnejšia ako tá predchádzajúca. To vás dostane pod herný tlak a donúti sa neustále koncentrovať.

Web ponúka zadarmo prístup k niekoľkým tréningovým rutinám. Ak ho však chcete využívať naplno, musíte si zaplatiť prémiové členstvo, ktoré vám otvorí dvere ku všetkým tréningovým hrám, videám a rôznym článkom s tipmi a radami.

Cena licencie: 59,95€ na rok

Pro-Darter.com

Ďalším pomerne známym webom, na ktorom nájdete niekoľko tréningových hier (Bob´s 27, Arround the World, 100 šípok na…) je Pro-Darter.

Pro-Darter je skvelý nástroj pre zápis skóre. Vo webovom prostredí si môžete navoliť zápasy podľa vašich požiadaviek. Zahrať si následne budete môcť proti kamarátovi, počítaču alebo online proti náhodnému protivníkovi.

Pri hre proti reálnemu protivníkovi môžete dokonca využiť aj webkameru a ešte viac umocniť zážitok zo zápasu.

Z každej hry a zápasu navyše získate podrobné a prehľadné štatistiky.

Webcamdarts.com

Webcamdarts možno nazvať aj legendou medzi šípkarskými webmi. Na tejto stránke môžete za použitia webkamery hrať online zápasy proti hráčom z celého sveta.

Tento spôsob tréningu je určený prevažne pre šípkarov, ktorí vo svojom okolí nemajú sparingpartnera a nebaví ich hrať proti naprogramovanej aplikácií.

Častokrát tu môžete dokonca natrafiť na držiteľov PDC Tour kariet alebo bývalých účastníkov MS BDO v Lakeside.

Dokonca beží aj Webcamdarts ProTour, ktorá kopíruje tú z PDC, pričom pre účasť na jednotlivých turnajoch funguje podobný kvalifikačný proces ako je tomu v PDC.

Ak si chcete zahrať so svojim známym, stačí sa len prihlásiť, vytvoriť zápas a pripojiť sa. Ak máte v pláne hrať aj rôzne „rankingové“ turnaje na tomto webe, budete musieť požiadať o verifikáciu kamery.

Pokiaľ chcete v tréningu vyskúšať niečo nové, rozhodne tento web odporúčame.

Komunitu SK/CZ hráčov nájde tu.

DartConnect

DartConnect si popularitu získal po uzavretí zmluvy s PDC. Tento systém využíva najpopulárnejšia šípkarská organizácia na zapisovanie skóre z halových turnajov (Players Championship, Challenge Tour a pod.).

Vďaka tomuto softvéru môžete hrať online s ďalšími užívateľmi z celého sveta. Samozrejmosťou je prístup k podrobným štatistikám, či možnosť porovnávať svoje výkony s vašimi súpermi.

Neradi hráte proti súperom s pomalým hodom? V DartConnect si dokonca môžete nastaviť časovanie hodu vášho oponenta a tak sa dobre pripraviť na skutočných súperov.

Chcete zorganizovať ligu alebo turnaj? S DartConnect to bude hračka. Do „súpisky“ ľahko pridáte vašich priateľov a môžete začať. Priebežné výsledky z vašich turnajov môžete dokonca naživo streamovať, rovnako ako PDC.

Cena licencie: 24 dolárov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.