Justin Pipe nepatrí medzi najobľúbenejších hráčov. Mnoho fanúšikom je protivný jeho pomalý štýl hodu. Nie každý však vie, že spôsob akým hádže svoje šípky je pozostatkom vážnej dopravnej nehody, ktorú utrpel v roku 1993, a kedy na 3 mesiace dokonca ochrnul na pravú ruku.

V tomto príspevku sa môžete pozrieť ako vyzerá Justinov tréningový plán. Ten je však v tejto podobe určený len pre veľmi skúsených hráčov. Pokročilí hráči si však môžu hry prispôsobiť svojej úrovni, popr. sa inšpirovať pri zostavovaní svojho tréningu. Príspevok má hlavne poukázať aký je tréningový štandard popredných hráčov.

Za to najdôležitejšie považuje “The Force” to, aby ste sa tréningom bavili a nebrali ho ako niečo, čo musíte absolvovať.

Jeho tréning sa skladá z týchto troch rutín:

 

Frustrácia

Táto hra má pre svoj názov dobrý dôvod. Vaše prvé dve šípky musia nahrať minimálne 80 bodov popr. 120, podľa toho koľko máte šťastia. Následne musíte treťou šípkou trafiť double 1. Ak trafíte poslednou šípkou double 1 posúvate sa na double 2. Znova musíte nahrať minimálne 80 bodov s prvými dvomi šípkami a následne zamieriť na double. Takto pokračujete až po Bull.

Táto hra zlepší vaše skórovacie schopnosti a pripraví vás na zápasové situácie, kedy budete mať na double len 1 šípku. Sám Justin hráva túto hru 2 krát denne.

 

Neviditeľný muž

Hra proti fiktívnemu súperovi. Stanovte si hranicu 15 šípok na výhru v legu 501 DO. Ak sa vám nepodarí leg zavrieť na 15 šípok, tak ste leg prehrali. Túto hru využíva pre udržanie priemeru na 100 bodovej hranici a taktiež simuláciu tlaku, kedy je leg nutné zavrieť.

 

Triple

Jednoduchý názov, trocha ťažšia realizácia. V tejto hre sa sústreďujete len na triple segmenty. Posúvate sa od triple 1 až po triple 20. Ak však miniete, vraciate sa späť na začiatok.

Príklad:

Prvou šípkou trafíte triple 1, druhou šípkou triple 2, treťou šípkou však miniete triple 3. Ak ste trafili single 3, máte šancu na opravu. Ďalšou šípkou však už musíte ttriple 3 trafiť, ak sa vám to nepodarí, začínate znova od triple 1. Takže, ak sa dostanete až po triple 20 a ten miniete, začínate hru úplne od znova.

 

foto: www.skysports.com

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.