Raymond van Barneveld pokračuje v tejto sezóne v slabých výkonoch a znova sa nedokázal na turnaji prebojovať medzi osem najlepších. Naopak, svoj sen o obhajobe titulu z World Grand Prix môže naďalej snívať Daryl Gurney.

Angličan Dave Chisnall sa proti päťnásobnému majstrovi sveta Raymondovi van Barneveldovi príliš nezapotil. “Barney” v tomto kalendárnom roku zaostáva za výkonmi, na aké sme u neho zvyknutý a je len tieňom strach naháňajúcemu stroju z minulosti.

Legendárny Holanďan doplatil na veľmi slabé zatváranie, ktoré dosiahlo iba mizerných 15% (2/13) a zápas dokončil s nízkym priemerom 76,76. Van Barneveld sa v tomto kalendárnom roku na rankingových turnajoch nedostal ďalej než medzi 16 najlepších.

Pokiaľ sa “Barney” rýchlo nespamätá, čaká ho na záver roka veľký pád rebrčkom PDC Order of Merit.

Bez väčších problémov zatiaľ prechádza turnajom víťaz troch major podnikov v tomto roku Gary Anderson. “Flying Scotsman” dovolil Jeffreymu de Zwaanovi uhrať iba jediný leg a postup medzi osmičku najlepších zakončil vo veľkom štýle, keď zatvoril 130.

Mladý Holanďan nedokázal potvrdiť svoj výkon z prvého kola proti Kimovi Huybrechtsovi a s priemerom len tesne nad 80 bodovú hranicu nemal proti suverénnemu Škótovi veľa šancí na úspech.

Chvíľku hrôzy si prežil obhajca titulu Daryl Gurney. Severný Ír mal zápas proti Ronovi Meulenkampovi výborne rozbehnutý a nič nenasvedčovalo tomu, že by sa o výsledok mal strachovať.

Šípky sú však krásne v tom, že v jednom momente sa priebeh zápasu môže obrátiť o 180 stupňov. Mladý Holanďan zabojoval a dokázal duel zdramatizovať. Zo stavu 0:2 na sety vyrovnal na 2:2 a poslal zápas do rozhodujúceho legu.

V ňom však už Meulenkamp stratil dych a Gurney ho poľahky získal vo svoj prospech. “Superchin” tak naďalej môže snívať svoj sen o zisku druhého titulu z Dublinu.

Dominantným výkonom si zabezpečil postup najväčší favorit turnaja Michael van Gerwen. Svetová jednotka nadelila kanára jednému z najlepších hráčov úvodného kola Darrenovi Websterovi.

Van Gerwen hneď v prvom legu zatvoril 104 a dal najavo, kto bude držať opraty tohto zápasu pevne vo sovjich rukách. Tento moment akoby Webstera rozhodil a vo zvyšnom priebehu sa nedokázal chytiť. Angličana zradilo aj zatváranie, ktoré mal na úrovni slabých 11% (1/9).

“Mighty Mike” sa vo štvrťfinále turnaja stretne s Davom Chisnallom.

World Grand Prix 2018

Výsledky (Utorok 3.10.2018)

2. kolo

Dave Chisnall (87.05) 3-0 (76.76) Raymond van Barneveld
Gary Anderson (90.91) 3-0 (80.74) Jeffrey de Zwaan
Daryl Gurney (89.02) 3-2 (87.41) Ron Meulenkamp
Michael van Gerwen (90.67) 3-0 (81.99) Darren Webster

Program (Streda 3.10.2018)

2. kolo

Mensur Suljovic v Ian White
Steve Beaton v Gerwyn Price
Peter Wright v Jermaine Wattimena
James Wilson v Adrian Lewis

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.