Šípky sa tešia stále väčšej a väčšej popularite o čom svedčí aj narastajúci počet hráčov a fanúšikov tohto športu u nás. Vysielateľ najlepších svetových šípok na území Českej a Slovenskej republiky, televízna stanica Nova Sport, sa preto rozhodla usporiadať jedinečný turnaj, ktorého súčasťou môžeš byť aj ty!

V nedeľu 1. októbra (října) otvorí svoje brány pre šípkarov veľmi dobre známy hotel Pyramida v Prahe. Ten bude dejiskom premiérového turnaja Nova Sport Open 2017 v steelových šípkach.

Podujatie je otvorené pre širokú šípkarskú verejnosť a zúčastniť sa ho môžu českí a slovenskí občania, ktorí dovŕšili vek 18 rokov a zaplatili štartovné. Výška štartovného pre jedného hráča je 200 Kč (cca 7,70 €). Kapacita turnaja je 512 hráčov.

Vítaní sú aj noví fanúšikovia šípok, ktorí si doteraz nemali možnosť tento rýchlo sa rozvíjajúci šport vyskúšať. Priamo na mieste bude možné si šípky zapožičať, či zakúpiť  a vy tak môžete otestovať svoje schopnosti v konfrontácií s veľkým množstvo hráčov. Samotný herný systém turnaja bol zvolený s ohľadom na menej skúsených hráčov. Tí tak majú na turnaji veľkú príležitosť dosiahnuť prekvapivých výsledkov.

Veľkým lákadlom a motiváciou sú ceny pre víťazov. Najlepší traja získajú podľa umiestnenia cestovný balíček pre dve osoby obsahujúci letenku, ubytovanie a vstupenky na finále, štvrťfinále resp. 1. kolo Majstrovstiev sveta PDC v Londýne, ktoré sa bude konať od 14. decembra 2017 do 1. januára 2018.

Neváhajte a zabezpečte si svoje miesto už teraz!

Do turnaja sa môžete zaregistrovať TU!

 

Herný systém turnaja podľa jednotlivých kôl:

1. kolo (posledných 512 hráčov) – High score 7 kôl na 2 víťazné legy
2. kolo (posledných 256 hráčov) – High score 7 kôl na 2 víťazné legy
3. kolo (posledných  128 hráčov) – High score 7 kôlna 2 víťazné legy
4. kolo (posledných  64 hráčov) – High score 7 kôl na 2 víťazné legy
5. kolo (posledných  32 hráčov) – 301 double out (DO) na 2 víťazné legy
6. kolo (posledných  16 hráčov) – 301 double out (DO) na 3 víťazné legy
štvrťfinále – 501 double out (DO) na 3 víťazné legy
semifinále – 501 double out (DO) na 3 víťazné legy – na pódiu
zápas o 3. miesto – 501 double out (DO) na 3 víťazné legy – na pódiu
finále – 501 double out (DO) na 3 víťazné legy – na pódiu

Kompletné pravidlá turnaja si môžete stiahnuť tu: Pravidlá Nova Sport Open 2017

1 komentár

  1. Mohli dát do pravidel, že vítěz rozhozu o střed si může vybrat, zda bude začítan liché nebo sudé legy. V HiScore může být taktická výhoda být druhý, tak by zamezili házení šipek co nejdále od středu 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.