Pre veľký úspech v minulom roku sa televízna stanica Nova Sport rozhodla usporiadať druhý ročník veľkého amatérskeho šípkarského turnaja Nova Sport Open. Účastníci tak budú mať znova príležitosť otestovať svoje schopnosti v obrovskej konkurencií hráčov a vyhrať atraktívne ceny. 

V sobotu 8.9.2018 privíta milovníkov steelových šípok známy „šípkarský“ hotel Pyramida v Prahe na v poradí druhom ročníku Nova Sport Open. Aj tentoraz je turnaj určený pre širokú šípkarskú verejnosť a jeho cieľom je znova priblížiť tento populárny a atraktívny šport, čo najväčšiemu počtu priaznivcov.

Či už ste začiatočník bez akýchkoľvek turnajových skúseností alebo skúsený harcovník, využite túto príležitosť a príďte otestovať svoje schopnosti. Zažije atmosféru veľkého turnaja a budete mať príležitosť spoznať ďalších nadšencov najrýchlejšie sa rozvíjajúceho športového odvetvia v Európe vrátane najlepších domácich hráčov.

Turnaja sa  môžu zúčastniť českí a slovenskí občania, ktorí dovŕšili vek 18 rokov a zaplatili štartovné. Výška štartovného pre jedného hráča je 200 Kč (cca 7,70 €) a kapacita turnaja je rovnako ako vlani 512 hráčov.

Veľkým lákadlom a motiváciou sú ceny pre víťazov. Najlepší traja získajú podľa umiestnenia cestovný balíček pre dve osoby obsahujúci letenku, ubytovanie a vstupenky na finále resp. štvrťfinále PDC World Darts Championship 2019 v Londýne!

Navyše spomedzi všetkých účastníkov turnaja bude na záver podujatia vyžrebovaný víťaz, ktorý získa dve vstupenky na Premier League Darts 2019.

Neváhajte a zabezpečte si svoje miesto už teraz! Do turnaja sa môžete zaregistrovať TU!

Formát turnaja podľa jednotlivých kôl:

1. kolo (posledných 512 hráčov) – High score 7 kôl na 2 víťazné legy
2. kolo (posledných 256 hráčov) – High score 7 kôl na 2 víťazné legy
3. kolo (posledných  128 hráčov) – High score 7 kôlna 2 víťazné legy
4. kolo (posledných  64 hráčov) – High score 7 kôl na 2 víťazné legy
5. kolo (posledných  32 hráčov) – 301 double out (DO) na 2 víťazné legy
6. kolo (posledných  16 hráčov) – 301 double out (DO) na 3 víťazné legy
štvrťfinále – 501 double out (DO) na 3 víťazné legy
semifinále – 501 double out (DO) na 3 víťazné legy – na pódiu
zápas o 3. miesto – 501 double out (DO) na 3 víťazné legy – na pódiu
finále – 501 double out (DO) na 3 víťazné legy – na pódiu

Usporiadateľ si vyhradzuje právo na zmenu programu. Tú musí oznámiť najneskôr týždeň pred začiatkom turnaja.

Pravidlá turnaja nájdete na tomto mieste.

17 KOMENTÁRE

 1. Ja sa chcem spytat, aby som mal realnu sancu postupit do druheho kola, kolko priblizne bodov musim nahrat na high score po 7 kolach? 300? 400? 500? Uvedomujem si, ze zalezi samozrejme od supera, ale aj tak by ma zaujimalo, co by mi pravdepodobne stacilo na postup, alebo naopak, s akym skore by som sa pravdepodobne neprebojoval ani do druheho kola. Dakujem za odpoved

  • Ahoj, teoreticky môže stačiť 30 bodov, ale nemusí ani 1000 🙂 Nesmieš však nad tým takto premýšľať. V prvom rade by si sa mal sústrediť na svoju hru a na to aby si si hru užil a bol spokojný s výkonom. Proste treba prísť a vyskúšať. A aj keď vypadneš v 1. kole, stále máš šancu vyhrať lístky na Premier League, či porozprávať sa so skúsenými hráčmi a tak do budúcna zlepšiť svoju hru.

    • Chápem, že by si si predstavoval lepšiu odpoveď, ale to je ako keby si sa spýtal pred tenisovým zápasom, koľko gemov budeš potrebovať na výhru.

 2. Dobrý den chci se zeptat jelikož pojedu na turnaj z Moravy jak dlouho bude turnaj trvat.Samozřejmě pokud vypadnu v 1. kole je pro mně konec.Budu muset na turnaji počkat než skončí, kvůli vyhlášení atd.Ptám se pro to abych věděl kdy budu moct odcestovat kvůli vlakovému spoji atd.Děkuji za odpověď.

 3. Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Manželka mi koupila lístek na nova sport open a při koupi lístku napsala své jméno a email. Tím pádem mi vrtá hlavou jak se mé jméno dostane na rozlosování.
  Díky za odpověď.

 4. Dobrý den kdy bude prosím Vás turnaj rozlosovaný?Je měsíc před turnajem a stále se nic neděje.A kde prosím Vás najdu pavouk turnaje.Děkuji za odpověď.

  • Ahoj Jakub,

   k šípkam som dostal vďaka Petrovi Wrightovi, ale čo sa týka legiend tak je to rozhodne Jocky Wilson a Eric Bristow.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.