Jednou z noviniek tohtoročného PDC World Darts Championship je aj účasť dvoch ženských hráčok, ktoré si miestenku zabezpečia v kvalifikácii. Ich dejiskami budú anglické Milton Keys a nemecký Düsseldorf.

Počet účastníkov turnaja v Alexandra Palace v tomto roku stúpne o 24. Celkovo tak bude o trofej Sida Wadella súperiť až 96 šípkarov vrátane dvoch ženských zástupkýň.

V doterajšej histórií najprestížnejšieho podujatia v kalendári PDC sa na veľkom pódiu predstavili dve ženské hráčky – Gayl Kingová a Anastasia Dobromyslova.

Záujemkyne budú môcť o účasť zabojovať vo dvoch kvalifikáciách. Jedna z kvalifikácii je určená pre hráčky z Veľkej Británie a Írska. Druhá kvalifikácia, ktorá je zaujímavá aj z pohľadu českých a slovenských hráčok bude prístupná pre šípkarky zo zvyšku sveta.

Dejiskom britskej kvalifikácie sa stane Milton Keys, v ktorom sa konajú aj turnaje zo série Players Championship. Kvalifikačný turnaj pre hráčky zo zvyšku sveta sa uskutoční v sobotu 17.11. 2018 v hoteli Maritim v nemeckom Düsseldore.

Doteraz jediným hráčom z Českej a Slovenskej republiky, ktorý sa predstavil na PDC World Darts Championship bol Miloslav “Sláva” Navrátil.

Kvalifikácia je oslobodená od registračného poplatku a zúčastniť sa jej môžu hráčky, ktoré najneskôr v deň kvalifikácie dovŕšia 16 rokov.

2018/2019 PDC World Darts Championship
Ženská kvalifikácia
Zvyšok sveta
Sobota 17. 11. 2018

Maritim Hotel, Maritim-Platz 1, 40474 Düsseldorf, Nemecko
Prezentácia: 14:00 – 16:00
Žreb: 16:00
Začiatok turnaja: 17:00

Prihlásiť sa môžete zaslaním emailu obsahujúce meno, dátum narodenia a občianstvo na carsten.arlt@pdc-europe.tv
Koniec registrácie : Štvrtok 15. 11. 2018 (15:00)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.