Grand Slam of Darts, jediné podujatie, na ktorom dochádza k stretu najväčších hviezd dvoch najprestížnejších šípkarských organizácií PDC a BDO sa nezadržateľne blíži. Štartová listina podujatia sa finalizuje, pričom už poznáme definitívnu osmičku účastníkov BDO, ktorí sa vo Wolverhamptone predstavia.

Ťahúňmi organizácie BDO by mali byť úradujúci svetový šampión Glen Durrant a jeho finálový súper z posledných majstrovstiev sveta Danny Noppert . Ten už oznámil svoje plány opustiť po sezóne BDO a zabojovať o miesto v konkurenčnej PDC. Noppert sa predstavil na Grand Slam of Darts aj v minulom roku, vtedy dokonca postúpil zo svojej skupiny a nebol ďaleko od toho, aby vo vyraďovacej fáze zdolal Garyho Andersona.

Víťazstvo na BDO World Trophy zabezpečilo účasť aj Austrálčanovi Petrovi Machinovi. Ten pri svojej ceste za prvým Major titulom zdolal aj také esá ako Geert de Vos, Scott Mitchell, Martin Adams, či Martin Phillips. Machinovi však patrí aktuálne až 51. pozícia v rebríčku BDO.

Zvyšných päť miest obsadí BDO na základe rankingového umiestnenia. Vďaka tomu sa v Civic Hall predstavia súčasná jednotka BDO Mark McGeeney, svetová trojka Jamie Hughes, svetový šampión z roku 2015 Scott Mitchell, škótsky búrlivák Ross Montgomery, či ďalší Škót a zároveň šiesty hráč rebríčka Cameron Menzies.

Práve škótska dvojica Montgomery – Menzies si odkrúti svoju premiéru na tomto podujatí. Zvyšní hráči BDO majú za sebou minimálne jednu účasť vo Wolverhamptone, pričom na svojom konte majú skalp nejedného hráča z PDC.

Naopak miesto sa neušlo stáliciam BDO. Legendárny Martin Adams sa aktuálne nachádza až na 17. pozícií v rebríčku a víťaz tohto turnaja z roku 2010 Scott Waites drží miesto nad ním, čiže 16. pozíciu.

Turnaj Grand Slam of Darts odštartuje 11. novembra a potrvá až do 19. novembra. Jeho záverečná časť sa už tradične kryje s najväčším turnajom v našich končinách Czech Open. Organizátori, hráči a fanúšikovia musia preto do poslednej chvíle čakať, ako sa bude hviezdam BDO na tomto podujatí dariť, aby ich následne mohli privítať na hlavnom turnaji v hoteli Pyramida.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.